Home > Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

< Home

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy produkty testowane są na zwierzętach?

  NIE! Testowanie kosmetyków i składników kosmetycznych na zwierzętach jest zakazane w UE. Naturalnie, marka Nature Box przestrzega tego zakazu. Nie testujemy produktów na zwierzętach na żadnym etapie procesu produkcyjnego. Z radością możemy powiedzieć, że nasza marka jest całkowicie wegańska i wolna od okrucieństwa.

 • Czy wasze produkty są wegańskie?

  TAK! Wszystkie produkty Nature Box są w 100% wegańskie. Nie wykorzystujemy produktów, produktów ubocznych czy pochodnych pochodzenia zwierzęcego w naszych formułach. Oczywiście oznacza to także, że NIE testujemy naszych produktów na zwierzętach. Jesteśmy pewni, że Twoi pupile chętnie wskoczą pod prysznic z produktami Nature Box, kiedy tylko je wywęszą. Ale i Ty nie powinnaś testować ich na zwierzętach!

 • Czy Wasze produkty zawierają mikroplastik?

  Produkty Nature Box nie zawierają mikroplastiku, czyli na przykład mikrogranulek czy substancji zmętniających, takich jak akrylany, polikwaternium, metikon, siloksany, poliamidy, poliimidy czy EVA. Brr! Nawet te nazwy nie są przyjazne środowisku! Co więcej, dążymy do wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, by nie przyczyniać się do wytwarzania mikroplastiku poprzez niewłaściwą utylizację opakowań naszych produktów.

 • Czy Wasze produkty zawierają olej palmowy?

  Olej z ziaren palmowych jest surowcem, który odgrywa istotną rolę w produkcji substancji powierzchniowo-czynnych (takich jak substancje spłukiwane zawarte w produktach). Uważamy, że olej palmowy jest ważnym składnikiem produktów Nature Box, natomiast niewłaściwy pozostaje sam proces pozyskiwania go. W związku z tym marka Nature Box połączyła siły z organizacją Solidaridad, by wspierać rolników w różnych częściach świata w zrównoważonym procesie pozyskiwania oleju palmowego.

 • Czy Wasze produkty zawierają parabeny?

  Nie! Żaden z produktów Nature Box nie zawiera parabenów ani sztucznych barwników! Udało nam się stworzyć produkty, dzięki którym będziesz wyglądać i poczujesz się niesamowicie bez tych środków chemicznych.

 • Jaki jest związek między marką Nature Box a zrównoważonym rozwojem?

  Wszystkie komponenty marki Nature Box podlegają wysokim standardom odpowiedzialnego pozyskiwania surowców firmy Henkel. Obecnie realizowane są dwa projekty w ramach odpowiedzialnego pozyskiwania środków (wykorzystujemy olej palmowy spełniający wymogi standardu Mass Balance (MB), sponsorując organizację pozarządową Solidaridad. Z kolei sponsorując organizację pozarządową Technoserve (zob. niżej), wprowadzamy do naszej produkcji również gumę guar spełniającą wymogi standardu Mass Balance (MB). Butelki produktów Nature Box są wykonane w minimum 25% z przetworzonego plastiku. Również nakrętki zawierają 25% wtórnie wykorzystanego tworzywa sztucznego.

 • Czy opakowanie po zużyciu nadaje się w 100% do recyklingu?

  Recykling podlega lokalnym przepisom prawa i wytycznym, dlatego nie ma odpowiedzi dotyczącej procentu przetwarzalności, która dotyczyłaby całego rynku międzynarodowego. Natomiast, patrząc na użyte surowce, z teoretycznego punktu widzenia 100% opakowania nadaje się do recyklingu.

 • Czym dokładnie jest inicjatywna „Bądź mądrzejsza. Oszczędzaj wodę”?

  Henkel angażuje się w działania mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla na każdym etapie cyklu życia produktu. Najbardziej znaczącym czynnikiem związanym z emisją dwutlenku węgla w przypadku produktów spłukiwanych jest zużycie wody w domach konsumentów. Inicjatywa ma na celu motywowanie konsumentów do oszczędzania wody podczas korzystania z naszych produktów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj: https://www.smarterinitiative.com/en/home.html

 • Czym konkretnie są „oleje tłoczone na zimno”, w jaki sposób są produkowane oraz które z ich zalet są wykorzystywane w branży kosmetycznej?

  Oleje tłoczone na zimno uznaje się za oleje najwyższej klasy ze względu na dokładny proces ekstrakcji z wykorzystaniem minimalnej ilości ciepła. Nie są rafinowane ani ponownie przetwarzane, dlatego też zachowują cenne witaminy i antyoksydanty. Oleje tłoczone na zimno znane są ze swoich nawilżających i wygładzających właściwości dzięki zawartości zdrowych kwasów tłuszczowych jednonienasyconych i witaminy E, które pomagają skórze i włosom zachować zdrowy wygląd i miękkość.

Nasi Bohaterowie

Naturalnie, znajdziesz nas w mediach społecznościowychIf you’re on the lookout for some real nourishment and intense care, look no further than our Argan line! 🧡 #thatsnatural 
-
#natureboxbeauty #thatsnatural #hairneedscare #thatsnatural #coldpressedoil #certifiednaturalcosmetic #vegan #crueltyfree #sustainable #sustainablebeauty #cosmosnatural
We’re not afraid to try new things. Are you? Made with NO ❌ silicones, and consisting of 100% natural based ingredients, our Nourishing Argan hair oil is the first of its kind!
- 
#natureboxbeauty #thatsnatural #oilisyourfriend #hairoil #arganhairoil #hairoilwithoutsilicones #coldpressedoil #certifiednaturalcosmetic #vegan #crueltyfree #sustainable #sustainablebeauty #cosmosnatural
Spring O’clock! Which Avocado product is on your radar today? 🥑

_

#thatsnatural #cleanbeauty #greenbeauty #vegan #crueltyfree #cosmosnatural #certifiednaturalcosmetic #selflove
Psst. Did you know that our avocado shower gel has a superpower? 💪 The refreshing and uplifting sent of our Avocado #showergel is sooo irresistible you’ll never want your shower to end. 
_
#thatsnatural #sustainability #sustainablebeauty #ecofriendly #vegan #crueltyfree #cleanbeauty #greenbeauty #crueltyfree #cosmosnatural #certifiednaturalcosmetic
How to #protectourplanet in four easy steps?

✅Buy our new recyclable pouches for Shampoo & Shower Gel
✅Refill your bottles
✅Recycle the pounch
✅Repeat

#thatsnatural #sustainable #ecofriendly #lowwasteliving #cleanbeauty #greenbeauty #vegan #crueltyfree #cosmosnatural #certifiednaturalcosmetic #refillpouches
Every day should be #earthday, and here at @natureboxbeauty we strive to do our best to help protect our planet. Check out some of the initiatives we’ve already championed! #thatsnatural 🌎
-
#sustainablebeauty #loveyourplanet #thinkgreen #everylittlebithelps