Home > Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

< Home

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy produkty testowane są na zwierzętach?

  NIE! Testowanie kosmetyków i składników kosmetycznych na zwierzętach jest zakazane w UE. Naturalnie, marka Nature Box przestrzega tego zakazu. Nie testujemy produktów na zwierzętach na żadnym etapie procesu produkcyjnego. Z radością możemy powiedzieć, że nasza marka jest całkowicie wegańska i wolna od okrucieństwa.

 • Czy wasze produkty są wegańskie?

  TAK! Wszystkie produkty Nature Box są w 100% wegańskie. Nie wykorzystujemy produktów, produktów ubocznych czy pochodnych pochodzenia zwierzęcego w naszych formułach. Oczywiście oznacza to także, że NIE testujemy naszych produktów na zwierzętach. Jesteśmy pewni, że Twoi pupile chętnie wskoczą pod prysznic z produktami Nature Box, kiedy tylko je wywęszą. Ale i Ty nie powinnaś testować ich na zwierzętach!

 • Czy Wasze produkty zawierają mikroplastik?

  Produkty Nature Box nie zawierają mikroplastiku, czyli na przykład mikrogranulek czy substancji zmętniających, takich jak akrylany, polikwaternium, metikon, siloksany, poliamidy, poliimidy czy EVA. Brr! Nawet te nazwy nie są przyjazne środowisku! Co więcej, dążymy do wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, by nie przyczyniać się do wytwarzania mikroplastiku poprzez niewłaściwą utylizację opakowań naszych produktów.

 • Czy Wasze produkty zawierają olej palmowy?

  Olej z ziaren palmowych jest surowcem, który odgrywa istotną rolę w produkcji substancji powierzchniowo-czynnych (takich jak substancje spłukiwane zawarte w produktach). Uważamy, że olej palmowy jest ważnym składnikiem produktów Nature Box, natomiast niewłaściwy pozostaje sam proces pozyskiwania go. W związku z tym marka Nature Box połączyła siły z organizacją Solidaridad, by wspierać rolników w różnych częściach świata w zrównoważonym procesie pozyskiwania oleju palmowego.

 • Czy Wasze produkty zawierają parabeny?

  Nie! Żaden z produktów Nature Box nie zawiera parabenów ani sztucznych barwników! Udało nam się stworzyć produkty, dzięki którym będziesz wyglądać i poczujesz się niesamowicie bez tych środków chemicznych.

 • Jaki jest związek między marką Nature Box a zrównoważonym rozwojem?

  Wszystkie komponenty marki Nature Box podlegają wysokim standardom odpowiedzialnego pozyskiwania surowców firmy Henkel. Obecnie realizowane są dwa projekty w ramach odpowiedzialnego pozyskiwania środków (wykorzystujemy olej palmowy spełniający wymogi standardu Mass Balance (MB), sponsorując organizację pozarządową Solidaridad. Z kolei sponsorując organizację pozarządową Technoserve (zob. niżej), wprowadzamy do naszej produkcji również gumę guar spełniającą wymogi standardu Mass Balance (MB). Butelki produktów Nature Box są wykonane w minimum 25% z przetworzonego plastiku. Również nakrętki zawierają 25% wtórnie wykorzystanego tworzywa sztucznego.

 • Czy opakowanie po zużyciu nadaje się w 100% do recyklingu?

  Recykling podlega lokalnym przepisom prawa i wytycznym, dlatego nie ma odpowiedzi dotyczącej procentu przetwarzalności, która dotyczyłaby całego rynku międzynarodowego. Natomiast, patrząc na użyte surowce, z teoretycznego punktu widzenia 100% opakowania nadaje się do recyklingu.

 • Czym dokładnie jest inicjatywna „Bądź mądrzejsza. Oszczędzaj wodę”?

  Henkel angażuje się w działania mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla na każdym etapie cyklu życia produktu. Najbardziej znaczącym czynnikiem związanym z emisją dwutlenku węgla w przypadku produktów spłukiwanych jest zużycie wody w domach konsumentów. Inicjatywa ma na celu motywowanie konsumentów do oszczędzania wody podczas korzystania z naszych produktów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj: https://www.smarterinitiative.com/en/home.html

 • Czym konkretnie są „oleje tłoczone na zimno”, w jaki sposób są produkowane oraz które z ich zalet są wykorzystywane w branży kosmetycznej?

  Oleje tłoczone na zimno uznaje się za oleje najwyższej klasy ze względu na dokładny proces ekstrakcji z wykorzystaniem minimalnej ilości ciepła. Nie są rafinowane ani ponownie przetwarzane, dlatego też zachowują cenne witaminy i antyoksydanty. Oleje tłoczone na zimno znane są ze swoich nawilżających i wygładzających właściwości dzięki zawartości zdrowych kwasów tłuszczowych jednonienasyconych i witaminy E, które pomagają skórze i włosom zachować zdrowy wygląd i miękkość.

Rozpłyń się niczym nasze oleje tłoczone na zimno

Zastanawiasz się, czym właściwie jest olej tłoczony na zimno? Pozwól nam wytłumaczyć, w jaki sposób się go pozyskuje i jakie są jego zalety.

An image showing multiple NatureBox products

Żegnamy silikony, parabeny i sztuczne barwniki.

W przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów, nasze produkty nie zawierają silikonów, parabenów i sztucznych barwników.

Rozpłyń się niczym nasze oleje tłoczone na zimno

Zastanawiasz się, czym właściwie jest olej tłoczony na zimno? Pozwól nam wytłumaczyć, w jaki sposób się go pozyskuje i jakie są jego zalety.

Żegnamy silikony, parabeny i sztuczne barwniki.

W przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów, nasze produkty nie zawierają silikonów, parabenów i sztucznych barwników.

Kup produkty Nature Box tutaj

Nasi Bohaterowie

Rozpłyń się niczym nasze oleje tłoczone na zimno

Rozpłyń się niczym nasze oleje tłoczone na zimno. Zastanawiasz się, czym właściwie jest olej tłoczony na zimno? Pozwól nam wytłumaczyć, w jaki sposób się go pozyskuje i jakie są jego zalety.

Spragniona składników? Poznaj je.

Oleje tłoczone na zimno, stabilizatory, hydroksyetyloceluloza, karbomer, guma ksantanowa... Zastanawiasz się, co to takiego?

Rozpłyń się niczym nasze oleje tłoczone na zimno

Czym właściwie jest olej tłoczony na zimno?
Dowiedz się więcej tutaj! Psst, przescrolluj w dół, aby zobaczyć film na temat procesu tłoczenia na zimno!

Spragniona składników? Poznaj je.

Oleje tłoczone na zimno, stabilizatory, hydroksyetyloceluloza, karbomer, guma ksantanowa... Zastanawiasz się, co to takiego?

Naturalnie, znajdziesz nas w mediach społecznościowychMade of 98% recycled social plastic and 100% of what you need for #sustainableliving. ♻️
-
#cosmosnatural #certifiednaturalcosmetic #thatsnatural #haircare #hair #hairstyle #sustainability #sustainablebeauty #cleanbeauty #ecofriendly #sustainable #healthyhair #vegan #crueltyfree
Rethink care ✅ Rethink Vegan ✅ Rethink Sustainability ♻️. #thatsnatural
-
#thatsnatural #sustainable #ecofriendly #lowwasteliving #cleanbeauty #greenbeauty #vegan #creultyfree #cosmosnatural #certifiednaturalcosmetic
100% is hard, but we made it! 🙌🏻 Our tubes are 💯% RECYCLABLE ♻️. 

#thatsnatural #sustainable #ecofriendly #lowwasteliving #cleanbeauty #plasticreduction #greenbeauty #vegan #creultyfree #cosmosnatural #certifiednaturalcosmetic
A few sprays a day keep the hair frizz away 💚😉 Try out our Avocado leave in conditioner! 🥑

#thatsnatural #haircare #healthyhair #vegan #crueltyfree #certifiednaturalcosmetic #cosmosnatural #leaveinconditioner #nosilicone
You GLOW girl! ✨ Bring in the #newyear in style and refresh yourself with our Nature Box body bar! 🤩🧼💄

#thatsnatural #bodybar #coldpressedoil #certifiednaturalcosmetic #vegan #crueltyfree #sustainable #sustainablebeauty #cosmosnatural
Chomping on my #pomegranate...😋 wait, you said my body and hair also want a bite? No problem! Nature Box pomegranate cold-pressed oil will revitalize them like never before! ❤ 

#thatsnatural #haircare #coloredhair #healthyhair #bodycare #vegan #crueltyfree #certifiednaturalcosmetic #cosmosnatural