NASI PARTNERZY

Odpowiedzialność społeczna jest częścią naszego biznesu

Działanie w duchu społecznej odpowiedzialności #tonaturalneW 2017 podjęliśmy współpracę z organizacją Plastic Bank i obecnie wspieramy projekty realizowane na Haiti, Filipinach i w Indonezji. Istotnie przyczyniamy się do rozwoju infrastruktury ponad 400 punktów zbiórki organizacji Plastic Bank w Egipcie. Przyświeca nam wspólny cel, którym jest ograniczenie ilości odpadów plastikowych w oceanach przy jednoczesnej poprawie warunków bytowych ludzi żyjących w biedzie — szczególnie w krajach, w których brakuje infrastruktury do gospodarowania odpadami. W dedykowanych centrach lokalni mieszkańcy mogą oddawać zebrane odpady plastikowe w zamian za pieniądze, towary lub usługi. Surowiec ten jest później ponownie wprowadzany do łańcucha przetwórczego jako tzw. „plastik społeczny” (ang. social plastic). Setki ton tego materiału trafiają do opakowań naszych produktów.

KILKA SŁÓW O GUMIE GUAR

Guma guar to składnik pielęgnujący skórę i włosy wykorzystywany w produktach Nature Box. W 2017 roku marka Nature Box zaoferowała wsparcie indyjskim rolnikom pracującym na pustynnych terenach miasta Bikaner w stanie Radżastan. Uczą się oni, jak uprawiać guar oraz otrzymują wsparcie społeczne, na przykład w formie pomocy w zakładaniu własnych ogródków warzywnych.

MAŁA, ALE POTĘŻNA ROŚLINA STRĄCZKOWA
 

INICJATYWA ZRÓWNOWAŻONEJ UPRAWY GUAR NIE TYLKO TWORZY ZRÓWNOWAŻONY ŁAŃCUCH WARTOŚCI DLA GUAR, ALE TEŻ PODNOSI POZIOM ŻYCIA ROLNIKÓW: PARTNERSTWO ZWIĘKSZA DOCHODY ROLNIKÓW, POPRAWIA ŚLAD EKOLOGICZNY I WZMACNIA POZYCJĘ KOBIET.

You need to accept cookies to play this video

KILKA SŁÓW O OLEJU PALMOWYM
 

Marka Nature Box połączyła siły z organizacją Solidaridad na rzecz zrównoważonych upraw oleju palmowego. Solidaridad to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz rozwoju, wspierająca drobnych producentów rolnych w pozyskiwaniu oleju palmowego ze zrównoważonych upraw w kilku regionach na całym świecie. Poznaj jeden z projektów realizowanych w Nigerii przez organizację Solidaridad – drobni producenci rolni odbywają szkolenia oraz otrzymują wsparcie w zakresie pozyskiwania oleju ze zrównoważonych upraw. Umożliwia to rolnikom zwiększenie produktywności oraz zmniejszenie negatywnych skutków dla środowiska. Co więcej, takie uprawy stają się certyfikowane. Kliknij i wyrusz w podróż po Afryce.

JESTEŚMY TU DLA GLOBALNEJ RODZINY

DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z SOLIDARIDAD, NIE TYLKO ZWIĘKSZA SIĘ DOSTĘPNOŚĆ OLEJU PALMOWEGO I OLEJU Z ZIAREN PALMOWYCH UZYSKANYCH Z ZRÓWNOWAŻONYCH UPRAW, ALE TAKŻE WSPIERA LOKALNYCH ROLNIKÓW. OTO JAK NASZE PARTNERSTWO POPRAWIA WARUNKI ŻYCIA ROLNIKÓW I ICH RODZIN:

Palm top
WSPÓŁPRACA TA PRZYCZYNIA SIĘ DO REALIZACJI NASTĘPUJĄCYCH CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU ONZ (SDGS):

You need to accept cookies to play this video

 

KUP PRODUKTY NATURE BOX TUTAJ:

natura logo

WHEN IT COMES TO SUSTAINABILITY,
WE GO FOR MULTIPLE PARTNERS.

We support different social & environmental projects, in cooperation with the Plastic Bank for example, we help to remove and recycle plastic from beaches to produce our bottles.

ŻEGNAMY SILIKONY, PARABENY I SZTUCZNE BARWNIKI.

W przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów, nasze produkty nie zawierają silikonów, parabenów i sztucznych barwników.

ODKRYJ RÓWNIEŻ:

 

JUŻ W SPRZEDAŻY:
REMIX „PURPLE
RAIN”.

 

SERCE CZASEM
BYWA ZŁAMANE.
WŁOSY NIE MUSZĄ.

Produkty do pielęgnacji ciała i włosów

PRODUKTY, DZIĘKI KTÓRYM
CHCESZ SPĘDZAĆ
CAŁY DZIEŃ POD
PRYSZNICEM

SPRAGNIONA SKŁADNIKÓW? POZNAJ JE.

Oleje tłoczone na zimno, stabilizatory, hydroksyetyloceluloza, karbomer, guma ksantanowa... Zastanawiasz się, co to takiego?

ROZPŁYŃ SIĘ NICZYM NASZE OLEJE TŁOCZONE NA ZIMNO

Zastanawiasz się, czym właściwie jest olej tłoczony na zimno? Pozwól nam wytłumaczyć, w jaki sposób się go pozyskuje i jakie są jego zalety.