NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

NIE! Testowanie kosmetyków i składników kosmetycznych na zwierzętach jest zakazane w UE. Naturalnie, marka Nature Box przestrzega tego zakazu. Nie testujemy produktów na zwierzętach na żadnym etapie procesu produkcyjnego. Z radością możemy powiedzieć, że nasza marka jest całkowicie wegańska i wolna od okrucieństwa.TAK! Wszystkie produkty Nature Box są w 100% wegańskie. Nie wykorzystujemy produktów, produktów ubocznych czy pochodnych pochodzenia zwierzęcego w naszych formułach. Oczywiście oznacza to także, że NIE testujemy naszych produktów na zwierzętach. Jesteśmy pewni, że Twoi pupile chętnie wskoczą pod prysznic z produktami Nature Box, kiedy tylko je wywęszą. Ale i Ty nie powinnaś testować ich na zwierzętach!

Produkty Nature Box nie zawierają mikroplastiku, czyli na przykład mikrogranulek czy substancji zmętniających, takich jak akrylany, polikwaternium, metikon, siloksany, poliamidy, poliimidy czy EVA. Brr! Nawet te nazwy nie są przyjazne środowisku! Co więcej, dążymy do wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym, by nie przyczyniać się do wytwarzania mikroplastiku poprzez niewłaściwą utylizację opakowań naszych produktów.

Olej z ziaren palmowych jest surowcem, który odgrywa istotną rolę w produkcji substancji powierzchniowo-czynnych (takich jak substancje spłukiwane zawarte w produktach). Uważamy, że olej palmowy jest ważnym składnikiem produktów Nature Box, natomiast niewłaściwy pozostaje sam proces pozyskiwania go. W związku z tym marka Nature Box połączyła siły z organizacją Solidaridad, by wspierać rolników w różnych częściach świata w zrównoważonym procesie pozyskiwania oleju palmowego.

Nie! Żaden z produktów Nature Box nie zawiera parabenów ani sztucznych barwników! Udało nam się stworzyć produkty, dzięki którym będziesz wyglądać i poczujesz się niesamowicie bez tych środków chemicznych.

Wszystkie komponenty marki Nature Box podlegają wysokim standardom odpowiedzialnego pozyskiwania surowców firmy Henkel. Obecnie realizowane są dwa projekty w ramach odpowiedzialnego pozyskiwania środków (wykorzystujemy olej palmowy spełniający wymogi standardu Mass Balance (MB), sponsorując organizację pozarządową Solidaridad. Z kolei sponsorując organizację pozarządową Technoserve (zob. niżej), wprowadzamy do naszej produkcji również gumę guar spełniającą wymogi standardu Mass Balance (MB). Butelki produktów Nature Box są wykonane w minimum 25% z przetworzonego plastiku. Również nakrętki zawierają 25% wtórnie wykorzystanego tworzywa sztucznego.

Recykling podlega lokalnym przepisom prawa i wytycznym, dlatego nie ma odpowiedzi dotyczącej procentu przetwarzalności, która dotyczyłaby całego rynku międzynarodowego. Natomiast, patrząc na użyte surowce, z teoretycznego punktu widzenia 100% opakowania nadaje się do recyklingu.

Henkel angażuje się w działania mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla na każdym etapie cyklu życia produktu. Najbardziej znaczącym czynnikiem związanym z emisją dwutlenku węgla w przypadku produktów spłukiwanych jest zużycie wody w domach konsumentów. Inicjatywa ma na celu motywowanie konsumentów do oszczędzania wody podczas korzystania z naszych produktów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj:https://www.smarterinitiative.com/en/home.html

Oleje tłoczone na zimno uznaje się za oleje najwyższej klasy ze względu na dokładny proces ekstrakcji z wykorzystaniem minimalnej ilości ciepła. Nie są rafinowane ani ponownie przetwarzane, dlatego też zachowują cenne witaminy i antyoksydanty. Oleje tłoczone na zimno znane są ze swoich nawilżających i wygładzających właściwości dzięki zawartości zdrowych kwasów tłuszczowych jednonienasyconych i witaminy E, które pomagają skórze i włosom zachować zdrowy wygląd i miękkość.

ROZPŁYŃ SIĘ NICZYM NASZE OLEJE TŁOCZONE NA ZIMNO

Zastanawiasz się, czym właściwie jest olej tłoczony na zimno? Pozwól nam wytłumaczyć, w jaki sposób się go pozyskuje i jakie są jego zalety.

ŻEGNAMY SILIKONY, PARABENY I SZTUCZNE BARWNIKI.

W przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów, nasze produkty nie zawierają silikonów, parabenów i sztucznych barwników.

 

KUP PRODUKTY NATURE BOX TUTAJ:

natura logo

NASI BOHATEROWIE

ROZPŁYŃ SIĘ NICZYM NASZE OLEJE TŁOCZONE NA ZIMNO

Rozpłyń się niczym nasze oleje tłoczone na zimno. Zastanawiasz się, czym właściwie jest olej tłoczony na zimno? Pozwól nam wytłumaczyć, w jaki sposób się go pozyskuje i jakie są jego zalety.

SPRAGNIONA SKŁADNIKÓW? POZNAJ JE.

Oleje tłoczone na zimno, stabilizatory, hydroksyetyloceluloza, karbomer, guma ksantanowa... Zastanawiasz się, co to takiego?